Найшвидше зростаючі дерева

Розсадник Хмелева спеціалізується на постачанні декоративних дерев по всій країні. Тут ми коротко розкажемо про дерева, які ростуть найшвидше, і які серед них варто садити, а які ні.

Якщо вам не хочеться чекати роками чи навіть десятиліттями, щоб побачити, як посаджене вами дерево досягне своєї повної слави, то серед розмаїття дерев ви маєте вибрати саме ті дерева, які швидко ростуть.

Дерева дають унікальну можливість персоналізувати свою ділянку, але десятиліття, які можуть знадобитися для повного дозрівання, можуть розчарувати.

На щастя, є багато швидкорослих дерев і завжди можна вибрати саме те що вас не розчарує. Загалом верби та тополі є одними з найшвидше зростаючих дерев для нашого клімату, але не факт, що цей вибір вам підійде найкраще.

1. Тюльпанове дерево. Небагато дерев можуть похвалитися елегантністю та пишністю, які з року в рік приносить тюльпанове дерево. Дерево нагадує тополю, квітка нагадує тюльпан, насправді воно ніяк не пов’язане з тюльпаном чи тополею, а скоріше з магнолією. Як квітуче дерево, його яскраві квіти розпускаються в травні та червні, доповнені жовтим листям, яке з віком стає зеленим. Це одне з найбільш вражаючих дерев у нашому списку, воно зростає до 1.5 метра на рік і сягає більше 20 метрів коли досягає зрілості. Тюльпанові дерева найкраще ростуть на відкритих ділянках, освітлених сонцем. Якщо ви хочете додати кольору та індивідуальності своєму ландшафту, швидкозростаюче тюльпанове дерево буде оптимальним вибором.

2. Клени Фрімана або гібриди клена сріблястого та клена червоного ростуть на 1-1.5 метри на рік і може досягати 4-7 метрів уже протягом трьох років після посадки півтораметрового саджанця. Коли він досягає зрілості, він зазвичай становить від 12 до 15 метрів. Як тіньове дерево з щільним розгалуженням, на нього можна покластися для прохолодної тіні влітку та дивовижно яскравого кольору восени.

3. Клен сріблястий росте ще швидше ніж його гібриди з червоним, але він менш видовищний ніж червоний чи гібридний. Ми його рекомендуємо як дуже добрий вибір для озеленення навколо новобудов.

4. Клен червоний росте не так швидко як інші з даного переліку, але все ще відноситься до дерев, які швидко ростуть. Вибір на користь цього клена є надійним.

5. Річкова чи чорна береза відмінно себе почуває в будь-яких кліматичних зонах України. Щороку вона виростає приблизно на 1 метр. Це швидкозростаюче тіньове дерево добре пристосовується до різноманітних типів ґрунту, тому багато домогосподарств успішно вирощують ці дерева незалежно від якості та текстури ґрунту. Однак ґрунт має бути добре дренованим, і щоб це дерево повністю розкрило свій потенціал, потрібне повне сонячне світло. Ця річкова береза має унікальну лущиться кору, яка виділяється серед інших видів беріз. Попри те, що цю березу називають річковою вона нормально росте і подалі до води і навіть в досить атки зашушливиї зонах.

6. Туя Зелений гігант – це вічнозелене дерево, яке може рости в усіх регіонах України з річним приростом 1-1.5 метри на рік. Через три роки після посадки саджанця висотою 1.5 метриви вже можете мати дерево висотою 4-6 метрів. У зрілому віці це дерево досягає 9-12 метрів. Дерево Thuja Green Giant Tree не тільки швидко росте, але й неймовірно витривале. Воно посухостійке, стійке до хвороб і комах, а також дуже адаптивне. Воно росте в однаковій формі та висоті без обрізки чи стрижки, що робить його популярним варіантом для домовласників, які не надто переймаються доглядом за своїми деревами.

7. Платан. Дерево росте швидко, цікаве, але потребує більших територій чии широких вулиць, великого двору.

Є кілька дерев, які швидко ростуть, але ми не рекомендуємо висаджувати їх до того як ви переконаєте себе в тому, що їхні недоліки не нівелюють потенційну користь, безпеку чи привабливість:

8. Клен гостролистий або клен норвезький. Він часто висаджується в Україні, хоча в багатьох містах світу він є заборонений до висадки в містах, або на нього діють обмеження особливо близько до доріг, пішохідних та велосипедних доріжок, тротуарів, паркувальних майданчиків.Основний недолік – дерево є джерелом сміття і поганого запаху від гнилого листя восени.

9. Плакуча верба. Вона є гібридом пекінської верби і білої верби. Вона росте зі швидкістю від 1 до 2.5 метрів щороку. На піку зрілості дерево зазвичай має розміри від 10 до 12 метрів, але може досягати 4-9 метрів протягом перших трьох років. Плакуча верба є вражаючим доповненням до будь-якого ландшафту, а її унікальна форма та розгалуження роблять її справді яскравою. Але це дерево часто розчаровує власників тим,від нього є багато сміття, крихке і може бути небезпечним під час буревіїв.

10. Тополі теж швидко ростуть. Тополя здатна витримувати температуру до -35 градусів.  Ми не рекомендуємо її висаджувати до того, як ви врахуєте всі недоліки цього дерева.