5 найкращих дерев для посадки вздовж вулиці чи тротуару

В цей короткий перелік ми зібрали ті дерева, що відмінно витримують ущільнені, неродючі ґрунти та довкілля, що зустрічається в містах, на вулицях і тротуарах. Ці рекомендовані найкращі бордюрні дерева також вважаються найбільш адаптованими з усіх дерев до міського середовища, і їх високо оцінюють садівники. Детальніше ви можете прочитати про ці дерева у нас на сторінці.

Важливо, що в цей перелік не попадуть безладні, крихкі дерева, які можуть коштувати власникам нерухомості чи міській владі багато часу та грошей на прибирання. Переліку небажаних дерев ми присвятимо окрему статтю.

1. Gleditsia tricanthos var.inermis, Гледичія колюча безколючкової форми – відмінне швидкозростаюче вуличне дерево з темно-зеленим листям. Найбільша цінність цього дерева в якості вуличного в тому, що має дрібне листя і не потребує якось спеціального чи регулярного догляду, як це потрібно у випадку того ж клена гостролистого, його можна назвати «улюблене дерево двірників». Оскільки гледичія також є одним з останніх дерев, яке розпускається навесні, і одним із перших, яке втрачає листя восени, це одне з небагатьох дерев, які добре підходять для посадки над газоном, тому якщо у вас вздовж вулиці чи тротуару є газон, то гледичія є саме те що треба. Крихітні листочки гледичії восени стають золотисто-жовтими, перш ніж опадати, і настільки малі, що легко зникають у траві, не потребуючи згрібання. Багато садівників вважають це одним із найкращих сортів медоносів.

https://hmeleva.com/5-naykrashih-derev-vzdovzh-vulyc/

2. Gymnocladus dioicus, бундук дводомний, кавове дерево кентукське – є альтернативою гледичії і використовується у випадках де може використовуватися гледичія, але коли варто посадити щось відмінне від неї.

jpg

3. Carpinus betulus, граб європейський – має надзвичайно тверду, міцну деревину. Граб європейський найпоширеніший вид граба, який продається, виростає від 9 до 12 метрів у висоту та від 6 до 9 метрів у ширину. Будучи густолистим, колоновидним або овальним деревом, граб ідеально підходить для використання в якості живоплоту, екрану або захисту від вітру. Грабу європейського зазвичай віддають перевагу над американським, оскільки він росте швидше за однорідної форми.

jpg

4. Zelkova serrata, Зелкова японська – швидкоросле, витончене дерево, придатне для заміни в’язів і стійке до міських умов. Заміна в’язів є актуальною через те, що останні десятиліття ці дерева хворіють так званою «голландською хворобою в’яза». За декоративними цінностями це дерево значно випереджає в’яз по більшості параметрів. Quercus×warei ‘Long’, Дуб середній ‘Long’ — це велике, міцне дерево, стійке до міських стресів. Він також толерантний до бідних ґрунтів. Він адаптується до кислого або лужного ґрунту та через колоновидну форму крони підходить для висадок вздовж доріг та тротуарів та в інших місцях, де простір для вирощування обмежений. Цей дуб обирався «Міським деревом року» згідно з відповідями на щорічне опитування журналу для лісівників City Trees.

jpg

5. Tilia cordata, липа дрібнолиста – її цінують як вуличне чи тротуарне дерево за її потужну і кращу розгалуженість крони, форма якої передбачувана і симетрична. Якщо Ви посадите це дерево на правильній відстані від дороги чи тротуару, то вам не треба буде надто перейматися формуванням чи виправлянням крони в майбутньому. Липа хоче більше простору ніж попередні дерева.

jpg